Subtotal: ₹4,200.00
Top picks this week. Up to 50% off the best selling products.
Showing 33–48 of 339 resultsSorted by latest
| Brand | Haier |
| Model Name | Haier RVC |
| Special Feature | Compact, HEPA, High Precision Sensors, Lightweight, Wet/Dry |
| Colour | Silver |
| Product Dimensions | 33L x 33W x 7.6H Centimeters |
| Brand | Eureka Forbes |
| Special Feature | 360-Degree Swivel, Anti-Collision, Automatic Dust Collection |
| Filter Type | Cloth |
| Included Components | Charging Adapter, Collection Bag |
| Is It Cordless? | Yes |
| Colour | Black |
| Charging Time | 4 Hours |
| Form Factor | Upright |
| Colour | Purple & Grey |
| Model Name | Kordfree K22 SuperSilent |
| Product Dimensions | 23.8L x 21.3W x 108.4H Centimeters |
| Battery Description | Lithium-Ion |
| Battery Description | Lithium-Ion |
| Noise Level | 71 Decibels |
| Battery Life | 45 Minutes |
| Manufacturer | EUREKA FORBES LIMITED, KOLKATA, EUREKA FORBES LIMITED, KOLKATA, |
| Filter Type | HEPA |
| Battery Life | 300 Minutes |
| Capacity | 4 litres |
| Power Source | Battery Powered |
| Are Batteries Included | Yes |
| Category | Specification |
| Brand | Eureka Forbes |
| Product Type | Robotic Vacuum Cleaner |
| Model Name | Forbes Smartclean with Home Mapping Pro |
| Model ID | As provided (Forbes Smartclean With Home Mapping Pro Robotic Vacuum Cleaner) |
| Brand | V-Guard |
| Manufacturer | V-GUARD |
| Model | crystsl tt 100 plus |
| Model Name | crystsl tt 100 plus |
| Product Dimensions | 20 x 18 x 7 cm; 1.9 kg |
| Product Dimensions | 8.1D x 9.4W x 4.9H Centimeters |
| Brand | V-Guard |
| Model Name | VGSD 100 |
| Colour | Grey |
| Parameter | Specification |
| Model | VGSD Crystal 150 Prime (Common Name) |
| Appliance Rating | For 1.5 Ton Air Conditioners (Non-Inverter/Standard AC) |
| Power Rating | 3270 VA (Apparent Power) |
| Operating Load Range | Up to 2300 Watts (For Motor/Compressor loads) |
| Parameter | Specification |
| Model | Premier-500 |
| Input Voltage Range | 90V - 290V AC |
| Output Stabilized Voltage | 200V - 240V AC (or 220V ±6%) |
| Power Rating | 500 VA (Apparent Power) |
| Colour | Brushed Steel (Anti-Fingerprint) |
| Controls Type | Button Control with Touch Panel |
| Material | Stainless Steel |
| Noise Level | 52 Decibels |
| Included Components | 1 Dishwasher, Inlet Pipe, Outlet Pipe, User Manual |
| Brand | VENUS |
| Special Feature | Rust Proof, Anti bacterial Filter, Energy Efficient |
| Colour | IVORY/TUSCAN GOLD |
| Wattage | 2000 Watts |
| Efficiency | 5 Star BEE Rating |
| Specification | Detail |
| Brand | Venus |
| Model | Splash Smart 010SX |
| Type | Storage Water Heater |
| Capacity | 10 Litres |
| Power Consumption | 2000 Watts |
| Rated Pressure | 8 Bar |
| Brand | V-Guard |
| Colour | Ivory |
| Electric fan design | Ceiling Fan |
| Power Source | Corded Electric |
| Style | Classic |
| Product Dimensions | 55D x 25W x 30H Centimeters |
| Feature | Details |
| Brand | V-Guard |
| Model Name | GLADO PRIME VX |
| Brand Color | Imperial Gold |
| Type | Ceiling Fan |
| Design Type | Premium |
| BEE Star Rating | 1 Star |
| Feature | Details |
| Brand | V-Guard |
| Model Name | AIRWIZ PRIME PREMIUM HIGH SPEED BLDC FAN WITH REMOTE |
| Brand Color | Elegance Brown Matte |
| Number of Blades | 3 |
| Pack of | 1 |