No products in the cart.
Top picks this week. Up to 50% off the best selling products.
Showing 1–16 of 339 resultsSorted by latest
| Brand | Symphony |
| Material | Plastic |
| Mounting Type | Freestanding |
| Special Feature | Adjustable Speed |
| Wattage | 135 watts |
| Body Material | Plastic |
| Air delivery | 1400 meter cube/hour |
| Tank Capacity | 20 litres |
| Product Dimensions (LxBxH in mm) | 460x340x660 |
| Brand | Aisen |
| Model Name | Vera |
| Model Number | A50WMA311 |
| Type | Window Air Cooler |
| Cooling Capacity | Suitable for ~30 sq.m area |
| Tank Capacity | 50 Litres |
| Manufacturer | Havells India Ltd. |
| Country of Origin | India |
| Number of Speeds | 3 |
| Cooling Media | Smell-free & High-density 3 Side Honeycomb Pad |
| Motor Type | Aluminium Wound |
| Power Input | 130 W |
| Rated Voltage | 220 V – 240 V |
| Fan Size | 330 mm |
| Manufacturer | Havells India Ltd |
| Country of Origin | India |
| Number of Speeds | 3 |
| Cooling Space | 66 m³ |
| Cooling Media | 3 Side Honeycomb Pads (With Mosquito Net) |
| Ice Chamber | Yes |
| Humidity Controller | Yes |
| Motor Type | Aluminium Wound |
| Power Input | 200 W |
| Brand | Blue Star |
| Model | DA45PMH |
| Colour | Grey |
| Air Cooler Type | Desert Cooler |
| Brand | Havells |
| Manufactured By | Havells India Ltd. |
| Country of Origin | India |
| Type | Pedestal Fan |
| Sweep Size | 450 mm |
| Number of Blades | 3 |
| Brand Colour | Ivory |
| Sweep Size | 1200 mm |
| Blade Material | Aluminium |
| Blade Finish | Powder |
| Speed Settings | 6 |
| Brand | Havells |
| Colour | Antique Brass |
| Electric fan design | Ceiling Fan |
| Power Source | Corded Electric |
| Style | EP Trendy |
| Brand | Havells |
| Colour | Espresso Brown Copper |
| Electric fan design | Ceiling Fan |
| Power Source | Corded Electric |
| Style | Enticer Energy Saving |
| Brand | Havells |
| Colour | Beige |
| Electric fan design | Ceiling Fan |
| Power Source | Corded Electric |
| Manufactured By | Havells India Ltd. |
| Country of Origin | India |
| Sweep Size | 1200 mm |
| Number of Blades | 3 N |
| Downrod Length | 260 mm |
| Manufactured By | Havells India Ltd. |
| Country of Origin | India |
| Sweep Size | 1200 mm |
| Number of Blades | 3 N |
| Downrod Length | 260 mm |
| Brand | Havells India Ltd. |
| Model Name | Vaayu Matt Blue |
| Product Type | Ceiling Fan |
| Sweep Size | 1200 mm |
| Number of Blades | 3 |
| Power Consumption | 48 W |
| Manufactured By | Havells India Ltd. |
| Country of Origin | India |
| Number of Blades | 3 N |
| Packaging Dimensions | 56 cm x 31 cm x 38 cm |
| Power Consumption | 48 W |
| Brand | Havells |
| Colour | Indigo Blue Chrome |
| Electric fan design | Ceiling Fan |
| Power Source | Corded Electric |
| Style | Enticer Energy Saving |