No products in the cart.
Top picks this week. Up to 50% off the best selling products.
Showing 65–80 of 339 resultsSorted by latest
| Brand | V-Guard |
| Product Dimensions | 20W x 20H Centimeters |
| Colour | white |
| Efficiency | High Efficiency |
| Mounting Type | Wall |
| Colour | White |
| Wattage | 2000 Watts |
| Voltage | 230 Volts |
| Maximum Temperature | 75 Degrees Celsius |
| Heat Output | 2000 Watts |
| Brand | V-Guard |
| Special Feature | Energy Efficient |
| Colour | Grey |
| Efficiency | High Efficiency |
| Mounting Type | Wall |
| Brand | V-Guard |
| Special Feature | Rustproof |
| Colour | Ivory |
| Wattage | 2000 Watts |
| Voltage | 230 Volts |
| Brand | V-Guard |
| Product Dimensions | 29W x 31H Centimeters |
| Special Feature | Rustproof |
| Colour | Multi |
| Wattage | 3 KW |
| Category | Details |
| Model Name | Havells Super Pro |
| Type | Storage Water Heater |
| Capacity | 10 Litres |
| Mounting Type | Vertical |
| Body Color | White / Ivory (typical) |
| Brand | V-Guard |
| Model Name | Luxecube Avo Smart |
| Capacity | 15 L |
| Color | White |
| Type | Storage |
| Brand | V-Guard |
| Product Dimensions | 35.6W x 32.5H Centimeters |
| Special Feature | Up to 38% more hot water with Advanced Thermocline Technology, Luxe Glow Illumination |
| Colour | White |
| Wattage | 2000 Watts |
| Brand | Generic |
| Special Feature | Energy Efficient, Overheat Protection, Pressure Release Valve |
| Colour | White |
| Efficiency | High Efficiency |
| Brand | V-Guard |
| Colour | white |
| Style | Indoor Installation |
| Mounting Type | Wall |
| Is Electric | Yes |
| Brand | V-Guard |
| Special Feature | Rustproof |
| Colour | white |
| Wattage | 2000 Watts |
| Efficiency | 5-star |
| Specification | Details |
| Model | WW131NF |
| Purification Technology | True RO, Multi-stage filtration |
| Filter Stages | Outside Sediment Filter (with anti-scalant), Sedi + Carbon Filter, RO Membrane, Post-Carbon Filter |
| Storage Capacity | 8 Litres |
| Brand | Havells |
| Product Dimensions | 25.4W x 35.7H Centimeters |
| Special Feature | Rustproof |
| Colour | White |
| Wattage | 3000 Watts |
| Brand | Havells |
| Product Dimensions | 35.2W x 42.6H Centimeters |
| Special Feature | Fast Heating, Corrosion Resistant, Energy Efficient, Whirlflow Technology, Protective Anode Rod |
| Colour | White Blue |
| Wattage | 3000 Watts |
| Brand | Havells |
| Product Dimensions | 35.2W x 52.6H Centimeters |
| Colour | White Blue |
| Wattage | 3000 Watts |
| Voltage | 240 Volts |
| Brand | Havells |
| Product Dimensions | 32W x 31.1H Centimeters |
| Colour | White Blue |
| Wattage | 2000 Watts |
| Voltage | 240 Volts |