No products in the cart.
Item(s) left: 0
| Brand | Samsung |
| Model Name | Samsung Galaxy Tab S10 FE+ |
| Memory Storage Capacity | 128 GB |
| Screen Size | 13.1 Inches |
| Display Resolution Maximum | 2880 x 1800 Pixels |























| Series | Samsung Galaxy Tab S10 FE+ |
| Colour | Gray |
| Standing screen display size | 13.1 Inches |
| Resolution | 2880 x 1800 Pixels |
| Package Dimensions | 31.6 x 21 x 2.2 cm; 668 g |
| Item model number | SM-X626B |
| Processor Brand | Samsung |
| Processor Speed | 1.9 GHz |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Connectivity Type | Cellular, Wi-Fi |
| Wireless Carrier | Unlocked for All Carriers |
| Rear Webcam Resolution | 13 MP |
| Front Webcam Resolution | 12 MP |
| Operating System | Android 15 |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 42.21 Watt Hours |
| Number of Lithium Ion Cells | 1 |
| Included Components | Quick Start Guide, S Pen, SIM Ejection PIN, Tablet, USB Type C Cable |
| Manufacturer | Samsung |
| Item Weight | 668 g |
Reviews
There are no reviews yet.