No products in the cart.
Item(s) left: 0
| Brand | Samsung |
| Model Name | Samsung Galaxy Tab A11 |
| Memory Storage Capacity | 128 GB |
| Screen Size | 8.7 Inches |
| Display Resolution Maximum | 1340 x 800 Pixels Per Inch |






| Brand | Samsung |
| Manufacturer | Dixon Technologies (India) Ltd ,Plot no.6, Sector 90, Noida, Gautam Buddha Nagar, U.P. India – 201305, Samsung |
| Series | Samsung Galaxy Tab A11 |
| Colour | Gray |
| Standing screen display size | 8.7 Inches |
| Resolution | 1340 x 800 Pixels Per Inch |
| Package Dimensions | 22 x 13.2 x 3.2 cm; 333 g |
| Item model number | SM-X135G |
| Processor Brand | MediaTek |
| Processor Speed | 2 GHz |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Connectivity Type | Bluetooth, Cellular, Wi-Fi |
| Rear Webcam Resolution | 8 MP |
| Operating System | Android 15 |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 19.48 Watt Hours |
| Number of Lithium Ion Cells | 1 |
| Included Components | Data Cable (Type C-C), Quick Start Guide, SIM Ejection Pin, Tab A11 |
| Manufacturer | Samsung |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 333 g |
Reviews
There are no reviews yet.