Subtotal: ₹3,700.00
Subtotal: ₹3,700.00
Top picks this week. Up to 50% off the best selling products.
Subtotal: ₹3,700.00
Showing 161–176 of 339 resultsSorted by latest
| Brand | Eureka Forbes |
| Special Feature | Spotless Cleaning, Wet/Dry, Automatic Cord Rewind, Wheels, Bagless |
| Filter Type | Cartridge |
| Included Components | Accessory Kit |
| Is It Cordless? | No |
| Capacity | 8 litres |
| Wattage | 1150 Watts |
| Maximum Suction | 1800 Millimetres |
| Form Factor | Cannister |
| Colour | Black and Red |
| Brand | Havells |
| Colour | White Yellow |
| Electric fan design | Floor Fan |
| Power Source | Corded Electric |
| Product Dimensions | 61.8D x 45.9W x 47.1H Centimeters |
| Room Type | Bed Room, Dinning rooms, Halls, Living rooms |
| Special Feature | Remote |
| Recommended Uses For Product | Cooling, Air Circulation |
| Voltage | 230 Volts |
| Switch Type | remote |
| Brand | Crompton |
| Colour | Black |
| Electric fan design | Table Fan |
| Power Source | Electric |
| Style | Classic |
| Product Dimensions | 47D x 22.5W x 47H Centimeters |
| Room Type | Kitchen, Bathrooms, Office, Cabins |
| Special Feature | Portable |
| Recommended Uses For Product | Air Circulation |
| Wattage | 115 Watts |
| Brand | Crompton |
| Colour | Black |
| Electric fan design | Floor Fan |
| Power Source | Electric |
| Style | Classic |
| Product Dimensions | 56D x 23W x 47H Centimeters |
| Room Type | Kitchen, Bathrooms, Office, Cabins |
| Special Feature | Portable |
| Recommended Uses For Product | Air Circulation |
| Noise Level | 46 dB |
| Brand | Blue Star |
| Mounting Type | Freestanding |
| Special Feature | Remote Control, Anti bacterial Filter |
| Colour | White + Dark Grey |
| Controls Type | Remote |
| Reservoir Capacity | 40 litres |
| Included Components | 1 Air Cooler, 1 User Manual |
| Product Dimensions | 41.6D x 45.2W x 113.5H Centimeters |
| Manufacturer | Blue Star, Blue Star Limited, Kasturi Buildings, Mohan T Advani Chowk, Jamshedji Tata Road, Mumbai - 400 020, Contact No.: 1800 209 1177 / 1860 266 6666Blue Star, Blue Star Limited, Kasturi Buildings, Mohan T Advani Chowk, Jamshedji Tata Road, Mumbai - 400 020, Contact No.: 1800 209 1177 / 1860 266 6666 |
| Brand | Blue Star |
| Mounting Type | Freestanding |
| Special Feature | Remote Control, Anti bacterial Filter |
| Colour | White + Dark Grey |
| Controls Type | Remote |
| Reservoir Capacity | 55 litres |
| Included Components | 1 Air Cooler, 1 User Manual |
| Product Dimensions | 41.6D x 45.2W x 124.5H Centimeters |
| Manufacturer | Blue Star, Blue Star Limited, Kasturi Buildings, Mohan T Advani Chowk, Jamshedji Tata Road, Mumbai - 400 020, Contact No.: 1800 209 1177 / 1860 266 6666Blue Star, Blue Star Limited, Kasturi Buildings, Mohan T Advani Chowk, Jamshedji Tata Road, Mumbai - 400 020, Contact No.: 1800 209 1177 / 1860 266 6666 |
| Brand | Singer |
| Colour | White |
| Product Dimensions | 27D x 38W x 18H Centimeters |
| Brand | Blue Star |
| Mounting Type | Freestanding |
| Special Feature | Auto Fill |
| Colour | White |
| Air Flow Capacity | 350 Cubic Feet Per Minute |
| Controls Type | Remote |
| Reservoir Capacity | 80 litres |
| Model Name | AURA |
| Included Components | 1 Air Cooler, 1 User Manual |
| Standby power consumption | 190 Watts |
| Brand | Blue Star |
| Mounting Type | Freestanding |
| Special Feature | Auto Fill |
| Colour | White |
| Controls Type | Remote |
| Reservoir Capacity | 60 litres |
| Model Name | AURA |
| Included Components | 1 Air Cooler, 1 User Manual |
| Standby power consumption | 190 Watts |
| Number of Speeds | 3 |
| Brand | Havells |
| Mounting Type | Freestanding |
| Special Feature | Dust Free |
| Colour | White Blue |
| Air Flow Capacity | 4000 CMPH |
| Controls Type | Knob |
| Reservoir Capacity | 55 litres |
| Model Name | Supro 55 |
| Included Components | 1 N Desert Cooler and 1 N instruction manual |
| Number of Speeds | 3 |
| Brand | Symphony |
| Mounting Type | Freestanding |
| Special Feature | 56 |
| Colour | White |
| Controls Type | Remote |
| Reservoir Capacity | 56 litres |
| Model Name | Winter |
| Included Components | Air Cooler, 5 Castor Wheels, User Manual And Warranty Card |
| Number of Speeds | 3 |
| Manufacturer | Symphony |
| Brand | Symphony |
| Mounting Type | Freestanding |
| Special Feature | Portable, Low Power Consumption |
| Colour | Grey (Old model) |
| Air Flow Capacity | 37 CMPH |
| Controls Type | Knob |
| Reservoir Capacity | 75 litres |
| Floor Area | 398.26 Square Feet |
| Model Name | Sumo 75XL |
| Included Components | 1 Unit Air Cooler, 4 Unit Castor Wheels, 4 Unit Legs (legs & Wheels Comes In A Separate Package) |
Subtotal: ₹3,700.00