No products in the cart.
Top picks this week. Up to 50% off the best selling products.
Showing 17–32 of 339 resultsSorted by latest
| Brand | CG |
| Colour | White |
| Electric fan design | Ceiling Fan |
| Power Source | Corded Electric |
| Style | White |
| Product Dimensions | 54.5D x 25.5W x 18.5H Centimeters |
| Power Source Type | Corded Electric |
| Room Type | Bedroom, Living Room, Dining Room, Kitchen, Office |
| Special Features | Aluminium Body, Best in Class High Speed, Copper Winding, Durable Motor, Anti-Rust Coating, Wide Colour Options |
| Mounting Type | Downrod Mount |
| Brand | Kenstar |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Mounting Type | Freestanding |
| Special Feature | Adjustable Speed, Built In Wheel, Portable |
| Brand | aisen |
| Material | Plastic |
| Mounting Type | Freestanding |
| Special Feature | Air Purification Filter |
| Brand | aisen |
| Material | Plastic |
| Mounting Type | Freestanding |
| Special Feature | Air Purification Filter |
| RPM | 1400 rpm |
| Brand | CG |
| Model | 450MMCGCHAMPAIRPF |
| Brand | CG |
| Colour | cloud white |
| Electric fan design | Table Fan |
| Power Source | Corded Electric |
| Style | Vheg Table Fan |
| Product Dimensions | 45D x 23W x 45H Centimeters |
| Specification | Details |
| Brand | Bajaj |
| Model | DX4 NEO |
| Type | Dry Iron |
| Color | White |
| General | Specification |
| Brand | PHILIPS |
| Model | DST0810/30 |
| Type | Steam |
| Color | Purple |
| Brand | Crompton |
| Special Feature | Shock proof, Temperature Control |
| Colour | GRAY |
| Product Dimensions | 22.4L x 1.1W Centimeters |
| Base Material | plastic |
| Brand | Morphy Richards |
| Special Feature | Anti-Drip, Auto Shutoff, Continuous Steam Technology, Cordless |
| Colour | Blue & Black |
| Wattage | 2200 Watts |
| Product Dimensions | 30L x 12.5W Centimeters |
| Specification | Details |
| Brand | Morphy Richards |
| Special Feature | Anti-Drip, Auto Shutoff, Continuous Steam Technology, Digital Display, Vertical Steaming |
| Colour | Purple & Black |
| Specification | Details |
| Brand | Morphy Richards |
| Special Feature | Anti-Calc Function, Anti-Drip, Auto Shutoff, Power Indicator Light, Self-Cleaning |
| Colour | Blue and Black |
| Specification | Details |
| Product Name | Havells Era Teal Gold 1000 W Dry Iron |
| Type | Dry iron (no steam/spray) |
| Power Consumption | 1000 W |
| Voltage | ~230 V AC |
| Frequency | 50 Hz |
|
Manufacturer |
Everest Agencies |
| Country of Origin | India |
| Item model number | Upto 600 Litre |
| ASIN | B00VGP3F6Y |
| Model | 4KVAEVERESTEW400 |
| Color | White |
| Type | Stabilizer |
| Capacity | 4 KV |
| Brand | EVEREST |