No products in the cart.
Item(s) left: 0
| Brand | Samsung |
| Model Name | Samsung Galaxy Tab S10 FE |
| Memory Storage Capacity | 128 GB |
| Screen Size | 10.9 Inches |
| Display Resolution Maximum | 2304 x 1440 Pixels |
| Brand | Samsung |
| Manufacturer | Dixon Technologies (India) Ltd., Plot no.6, Sector 90, Noida, Gautam Buddha Nagar, U.P. India – 201305, Samsung |
| Series | Samsung Galaxy Tab S10 FE |
| Colour | Gray |
| Item Height | 16.58 Centimeters |
| Item Width | 0.65 Centimeters |
| Standing screen display size | 10.9 Inches |
| Screen Resolution | 1440x2304 pixels |
| Resolution | 2304 x 1440 Pixels |
| Product Dimensions | 25.43 x 0.65 x 16.58 cm; 497 g |
| Batteries | 1 12V batteries required. (included) |
| Item model number | SM-X520 |
| Processor Brand | Samsung |
| Processor Speed | 1.9 GHz |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Wireless Carrier | Unlocked for All Carriers |
| Wireless Type | 802.11a, 802.11ac, 802.11b, 802.11g, 802.11n |
| Rear Webcam Resolution | 13 MP |
| Front Webcam Resolution | 12 MP |
| Operating System | Android 15 |
| Average Battery Life (in hours) | 20 Hours |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 38.78 Watt Hours |
| Number of Lithium Ion Cells | 1 |
| Included Components | Quick Start Guide, S Pen, SIM Ejection PIN, Tablet, USB Type C Cable |
| Manufacturer | Samsung |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 497 g |
Reviews
There are no reviews yet.