No products in the cart.
Item(s) left: 0
| Brand | Samsung |
| Operating System | Android 15 |
| RAM Memory Installed Size | 6 GB |
| CPU Model | Exynos 1330 S5E8535 |
| CPU Speed | 2.4 GHz |
| OS | Android 15 |
| Product Dimensions | 0.75 x 7.79 x 16.44 cm; 192 g |
| Item model number | SM-A176B |
| Connectivity technologies | Bluetooth, NFC, USB, Wi-Fi |
| GPS | True |
| Special features | Built-In GPS, Expandable Memory, Mobile Hotspot Capability, Supports Usb Otg, Water Resistant |
| Other display features | Wireless |
| Device interface - primary | Touchscreen |
| Resolution | 2340 x 1080 |
| Other camera features | Front, Rear |
| Form factor | Bar |
| Colour | Black |
| Battery Power Rating | 5000 Milliamp Hours |
| Whats in the box | 25W Travel Adapter, Data Cable (C to C), Quick Start Guide, SIM Ejection Pin, Smartphone |
| Manufacturer | Samsung |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 192 g |
Reviews
There are no reviews yet.