Subtotal: ₹39,000.00
Subtotal: ₹39,000.00
Top picks this week. Up to 50% off the best selling products.
Subtotal: ₹39,000.00
| Brand | Samsung |
| Model Name | 2.0 Ton 3 Star AI Inverter Split AC |
| Model Number | AR50H24D1XH |
| Type | Split AC |
| Brand | Samsung |
| Model Name | 2.0 Ton 3 Star AI Inverter Split AC |
| Model Number | AR50H24D1XH |
| Type | Split AC |
| Technology | AI Digital Inverter |
| BEE Star Rating | 3 Star |
| Indoor Unit (W x H x D) | 1050 x 299 x 215 mm |
| Outdoor Unit (W x H x D) | 880 x 638 x 310 mm |
| Indoor Weight (Net) | 11.3 kg |
| Outdoor Weight (Net) | 31.1 kg |
| Brand | Blue Star Limited |
| Capacity | 1 Tons |
| Cooling Power | 1 Tons |
| Special Feature | Turbo Cool |
| Product Dimensions | 20.3D x 83.8W x 30H Centimeters |
| DUAL Inverter Compressor |
| AI Convertible 6-in-1 Cooling |
| Artificial Intelligence cooling mode |
| HD Filter with Anti Virus Protection |
| Viraat Mode |
| Gold Fin+ |
| Brand | Haier |
| Capacity | 1.5 Tons |
| Cooling Power | 16000 British Thermal Units |
| Special Feature | Energy Rating: 3 Star | ISEER: 3.85 | Refrigerant: R32 Refrigerant has been used which is environment friendly and has No Ozone Depletion Potential and Low Global Warming Potential, Item Dimensions & Weight: Indoor Unit (IDU) (Width X Depth X Height cms)- 91X21X31 Weight (Kg)- 11.5 | Outdoor Unit (ODU) (Width X Depth X Height cms)- 86X35X55 Weight (Kg)- 24.5, Included in the box: 1 Indoor Unit | 1 Outdoor Unit | Remote Controller | 2 AAA Battery | User Manual | Warranty Card | Copper Tube wrapped with Poly-E-Foam (Length: 3 mtrs) | Power Supply Cord ? Indoor to Outdoor Connection (Length: 3.5 mtrs), Manufacturer Warranty: 5 Years comprehensive warranty on Product* and 12 Years Warranty on Compressor, ac 1.5 ton; air conditioner; 1.5 ton split ac; ac 1.5 ton 3 star; 1.5 ton ac; air conditioner 1.5 ton split ac; inverter ac; 1.5 ton split ac 3 star inverter; AC exchange offer Energy Rating: 3 Star | ISEER: 3.85 | Refrigerant: R32 Refrigerant has been used which is environment friendly and has No Ozone Deplete |
| Product Dimensions | 21D x 91W x 31H Centimeters |
| 1.5 Ton, Inverter Split AC, 3 Star Rating |
| Copper Condenser |
| 1 Year Comprehensive Warranty, 9 Years Warranty on Compressor |
| For Rooms up to 180 sq.ft |
| Power Consumption: 1680 Watts |
| Refrigerant: R32 |
| Ag Clean Plus Filter, 7-in-1 Convertible |



Reviews
There are no reviews yet.