Subtotal: ₹66,200.00
Subtotal: ₹66,200.00
Top picks this week. Up to 50% off the best selling products.
Subtotal: ₹66,200.00
| Brand | Samsung |
| Model Name | 2.0 Ton 3 Star AI Inverter Split AC |
| Model Number | AR50H24D1XH |
| Type | Split AC |
| Brand | Samsung |
| Model Name | 2.0 Ton 3 Star AI Inverter Split AC |
| Model Number | AR50H24D1XH |
| Type | Split AC |
| Technology | AI Digital Inverter |
| BEE Star Rating | 3 Star |
| Indoor Unit (W x H x D) | 1050 x 299 x 215 mm |
| Outdoor Unit (W x H x D) | 880 x 638 x 310 mm |
| Indoor Weight (Net) | 11.3 kg |
| Outdoor Weight (Net) | 31.1 kg |
| Voice Control and Wi-Fi |
| Supersonic Cooling in 10 Sec |
| Hexa Inverter |
| Frost Self Clean |
| Intelli Convertible 7-in-1 |
| Cools at 52 ?C |
| 5 in 1 Convertible AC |
| Smart 4-Way Swing |
| Turbo Cool |
| Rapid Cooling : 18 ?C in 45 second |
| Installation Check |
| Low Gas Detection |
| Clean Filter Indication |
| 1.5 Ton Capacity |
| 5 Star Energy Rating |
| Inverter Technology |
| White Strip Design |
| Auto Restart |
| Auto Mode |
| Fast Cool |
| Good Sleep |
| 5 Step Mode |
| Fan Mode |
| Auto Clean (Self Cleaning) |
| Display On/Off |
| 24-Hour Timer |
| 1 Year Manufacturer Warranty, 5 Years Warranty on PCB, 10 Years Warranty on Compressor |
| Get 3 Free Preventive Maintenance Services |
| 2 Ton Inverter Split AC, 3 Star Rating |
| Copper Condenser |
| 1 Year Comprehensive Warranty, 9 Years Warranty on Compressor |
| For Rooms up to 260 sq.ft |
| Power Consumption: 1690 Watts |
| Refrigerant: R32 |
| 7-in-1 Convertible, Anti-Dust Filter |
Subtotal: ₹66,200.00



Reviews
There are no reviews yet.