Subtotal: ₹32,500.00
Subtotal: ₹32,500.00
Top picks this week. Up to 50% off the best selling products.
Subtotal: ₹32,500.00
| Brand | Samsung |
| Model Name | 1.5 Ton AI Inverter Split AC |
| Model Number | AR60H18D1ZW |
| Type | Split AC |
| Brand | Samsung |
| Model Name | 1.5 Ton AI Inverter Split AC |
| Model Number | AR60H18D1ZW |
| Type | Split AC |
| Technology | AI Digital Inverter (WindFree™) |
| BEE Star Rating | 5 Star |
| Indoor Unit (W x H x D) | 1050 x 299 x 215 mm |
| Outdoor Unit (W x H x D) | 880 x 638 x 310 mm |
| Indoor Weight (Net) | 12.2 kg |
| Outdoor Weight (Net) | 33.6 kg |
| 2 Ton Inverter Split AC, 3 Star Rating |
| Copper Condenser |
| 1 Year Comprehensive Warranty, 9 Years Warranty on Compressor |
| For Rooms up to 260 sq.ft |
| Power Consumption: 1690 Watts |
| Refrigerant: R32 |
| 7-in-1 Convertible, Anti-Dust Filter |
| Energy Rating 3 Star |
| Capacity: 1.1 Ton |
| Non Split Type |
| Blue Fin Condenser |
| Compact Design |
| Ambient Operating Range |
| 1 year on product and 5 years on compressor warranty |
| Brand | Lloyd |
| Model | GLS18I5FOGEW |
| AC Capacity | 1.5 Ton |
| Star Rating | 5 Star |
| IDU | 11.5 kg |
| ODU | 29.8 kg |
| Warranty | 1 Year Product Warranty, 10 Years Compressor Warranty |
| Star Rating | 3 Star |
| Refrigerant | R-32 |
| Warranty | 1 Year |
| Coil Material | COPPER |
| Cooling Coverage Area | 300 SQ FT |
Subtotal: ₹32,500.00



Reviews
There are no reviews yet.