Subtotal: ₹31,000.00
Subtotal: ₹31,000.00
Top picks this week. Up to 50% off the best selling products.
Subtotal: ₹31,000.00
| Brand | OGENERAL |
| Model | ASGG18CPAB-B |
| Colour | White |
| Launch Year | 2025 |
| Type | Split AC (Hi-Wall) |
| Tonnage | 1.5 Ton |

| Brand | OGENERAL |
| Model | ASGG18CPAB-B |
| Colour | White |
| Launch Year | 2025 |
| Type | Split AC (Hi-Wall) |
| Tonnage | 1.5 Ton |
| Cooling Capacity | 5280 W |
| ISEER Value | 4.05 |
| Refrigerant | R-32 |
| Inverter Technology | Yes |
| Sleep Mode | Yes |
| Timer | Yes |
| Stabilizer Free Operation | Yes |
| Hot & Cold | No |
| Brand | Lloyd |
| Model | GLS18I5FOGEW |
| AC Capacity | 1.5 Ton |
| Star Rating | 5 Star |
| IDU | 11.5 kg |
| ODU | 29.8 kg |
| Warranty | 1 Year Product Warranty, 10 Years Compressor Warranty |
| 1.5 Ton Capacity |
| 5 Star Energy Rating |
| Inverter Technology |
| White Strip Design |
| Auto Restart |
| Auto Mode |
| Fast Cool |
| Good Sleep |
| 5 Step Mode |
| Fan Mode |
| Auto Clean (Self Cleaning) |
| Display On/Off |
| 24-Hour Timer |
| 1 Year Manufacturer Warranty, 5 Years Warranty on PCB, 10 Years Warranty on Compressor |
| Get 3 Free Preventive Maintenance Services |
| 1 Ton Inverter Split AC, 3 Star Rating |
| Copper Condenser |
| 1 Year Comprehensive Warranty, 9 Years Warranty on Compressor |
| For Rooms up to 130 sq.ft |
| Power Consumption: 1100 Watts |
| Refrigerant: R32 |
| 7-in-1 Convertible, Anti-Dust Filter |
| High Cooling Performance (HCP) |
| Turbo Cool |
| Energy Saver |
| 100% Copper |
| Anti-Corrosive Blue Fins for Protection |
| Self Diagnosis |
Subtotal: ₹31,000.00


Reviews
There are no reviews yet.