Subtotal: ₹66,200.00
Subtotal: ₹66,200.00
Top picks this week. Up to 50% off the best selling products.
Subtotal: ₹66,200.00
| Brand | O General |
| Model | ASGG12CGAA-B (2025 Model) |
| Energy Efficiency | High Efficiency |
| Capacity | 1 Tons |


| Brand | O General |
| Model | ASGG12CGAA-B (2025 Model) |
| Energy Efficiency | High Efficiency |
| Capacity | 1 Tons |
| Installation Type | Split System |
| Form Factor | Split System |
| Special Features | Inverter Compressor |
| Colour | White |
| Included Components | 1 Indoor Unit | 1 Outdoor Unit | 1 Remote Controller | 3 Meters Length Inter Connecting Copper Coil Pipe | User Manual | Connecting Cable |
| Manufacturer | O General |
| 1.5 Ton, Inverter Split AC, 5 Star Rating |
| Copper Condenser |
| 1 Year Comprehensive Warranty, 9 Years Warranty on Compressor |
| For Rooms up to 180 sq.ft |
| Power Consumption: 1290 Watts |
| Refrigerant: R32 |
| Humidity Control, 7-in-1 Convertible |
| 1 Ton Inverter Split AC, 3 Star Rating |
| Copper Condenser |
| 1 Year Comprehensive Warranty, 9 Years Warranty on Compressor |
| For Rooms up to 130 sq.ft |
| Power Consumption: 1100 Watts |
| Refrigerant: R32 |
| 7-in-1 Convertible, Anti-Dust Filter |
| Brand | Voltas |
|---|---|
| Model | 185V Vectra Elite |
| Capacity | 1.5 Tons |
| Annual Energy Consumption | 4900 Watts |
| Noise Level | 45 dB |
| Installation Type | Split System |
| Part Number | 185V Vectra Elite |
| Form Factor | convertible |
| Special Features | Remote Controlled, Dust Filter |
| Colour | White |
| Control Console | remote control |
| Voltage | 230 Volts |
| Wattage | 4900 Watts |
| Certification | Energy Star |
| Material | Plastic |
| Included Components | 1 Indoor Unit, 1 Outdoor Unit, 3 m Length Inter Connecting Copper Pipe, 1 Remote, 1 Manual, 1 Warranty Card |
| Batteries Required | No |
| Manufacturer | Voltas Limited |
| Country of Origin | India |
| High Cooling Performance (HCP) |
| Turbo Cool |
| Energy Saver |
| 100% Copper |
| Anti-Corrosive Blue Fins for Protection |
| Self Diagnosis |
Subtotal: ₹66,200.00



Reviews
There are no reviews yet.