No products in the cart.
| Manufacturer | Havells India Ltd. |
| Country of Origin | India |
| Number of Speeds | 3 |
| Cooling Media | Smell-free & High-density 3 Side Honeycomb Pad |
| Motor Type | Aluminium Wound |
| Power Input | 130 W |
| Rated Voltage | 220 V – 240 V |
| Fan Size | 330 mm |

| Manufacturer | Havells India Ltd. |
| Country of Origin | India |
| Number of Speeds | 3 |
| Cooling Media | Smell-free & High-density 3 Side Honeycomb Pad |
| Motor Type | Aluminium Wound |
| Power Input | 130 W |
| Rated Voltage | 220 V – 240 V |
| Fan Size | 330 mm |
| Product Dimensions (L × W × H) | 53.0 × 40.5 × 95.0 cm |
| Thermal Overload Protection | Yes |
| Tank Capacity | 48 Litres |
| Cord Winding Station | Yes |
| Water Level Indicator | Yes |
| Warranty | 1 Year Comprehensive Warranty |
| Portability | Multi-direction castor wheels (front wheels with brakes) |
| Louvers | Fully Collapsible Louvers |
Reviews
There are no reviews yet.