Subtotal: ₹30,500.00
Subtotal: ₹30,500.00
Top picks this week. Up to 50% off the best selling products.
Subtotal: ₹30,500.00
| Brand | Haier |
| Model Name | 1.5 Ton 3 Star Split AC |
| Model Number | HSU-18T-PNW3BN |
| Type | Split AC |
| Technology | Non-Inverter (Fixed Speed) |
| BEE Star Rating | 3 Star |
| Brand | Haier |
| Model Name | 1.5 Ton 3 Star Split AC |
| Model Number | HSU-18T-PNW3BN |
| Type | Split AC |
| Technology | Non-Inverter (Fixed Speed) |
| BEE Star Rating | 3 Star |
| Launch Year | 2024 |
| Indoor Unit (W x H x D) | 910 x 315 x 210 mm |
| Outdoor Unit (W x H x D) | 860 x 550 x 350 mm |
| Capacity | 1.5 Ton |
| Cooling Capacity | 5000 W |
| Rated ISEER | 3.85 |
| Star Rating | 3 Star |
| Refrigerant | R-32 |
| Warranty | 1 Year |
| Coil Material | COPPER |
| Cooling Coverage Area | 300 SQ FT |
| 1 Ton Inverter Split AC, 3 Star Rating |
| Copper Condenser |
| 1 Year Comprehensive Warranty, 9 Years Warranty on Compressor |
| For Rooms up to 130 sq.ft |
| Power Consumption: 1100 Watts |
| Refrigerant: R32 |
| 7-in-1 Convertible, Anti-Dust Filter |
| Brand | Lloyd |
| Model | GLS18I5FOGEW |
| AC Capacity | 1.5 Ton |
| Star Rating | 5 Star |
| IDU | 11.5 kg |
| ODU | 29.8 kg |
| Warranty | 1 Year Product Warranty, 10 Years Compressor Warranty |
| Turbo Cool |
| AI Pro |
| DigiQ Penta Sensors |
| 5-in-1 Convertible Cooling |
Subtotal: ₹30,500.00

Reviews
There are no reviews yet.