Subtotal: ₹37,800.00
Subtotal: ₹37,800.00
Top picks this week. Up to 50% off the best selling products.
Subtotal: ₹37,800.00
| Brand | Blue Star |
| Model Name | 1.5 Ton 5 Star Inverter Split AC |
| Model Number | IE518TNUR |
| Type | Split AC |
| Technology | Inverter |
| BEE Star Rating | 5 Star |
| Capacity | 1.5 Ton |


| Brand | Blue Star |
| Model Name | 1.5 Ton 5 Star Inverter Split AC |
| Model Number | IE518TNUR |
| Type | Split AC |
| Technology | Inverter |
| BEE Star Rating | 5 Star |
| Capacity | 1.5 Ton |
| Rated ISEER | 5.05 |
| Rated Cooling Capacity (Min~Max) | 5110 W (1912 ~ 5490 W) |
| Cooling Capacity (50% Load) | 2555 W |
| Power Supply | 230V / 50Hz / Single Phase |
| Power Input | 1300 W |
| Annual Energy Consumption | 783 Units |
| Star Rating | 3 Star |
| Refrigerant | R-32 |
| Warranty | 1 Year |
| Coil Material | COPPER |
| Cooling Coverage Area | 300 SQ FT |
| Brand | Voltas |
|---|---|
| Model | 185V Vectra Elite |
| Capacity | 1.5 Tons |
| Annual Energy Consumption | 4900 Watts |
| Noise Level | 45 dB |
| Installation Type | Split System |
| Part Number | 185V Vectra Elite |
| Form Factor | convertible |
| Special Features | Remote Controlled, Dust Filter |
| Colour | White |
| Control Console | remote control |
| Voltage | 230 Volts |
| Wattage | 4900 Watts |
| Certification | Energy Star |
| Material | Plastic |
| Included Components | 1 Indoor Unit, 1 Outdoor Unit, 3 m Length Inter Connecting Copper Pipe, 1 Remote, 1 Manual, 1 Warranty Card |
| Batteries Required | No |
| Manufacturer | Voltas Limited |
| Country of Origin | India |
| Energy Rating 3 Star |
| Capacity: 1.1 Ton |
| Non Split Type |
| Blue Fin Condenser |
| Compact Design |
| Ambient Operating Range |
| 1 year on product and 5 years on compressor warranty |



Reviews
There are no reviews yet.