No products in the cart.
Item(s) left: 0
| Brand | Apple |
| Model Name | 11-inch iPad Air (M2, 2024) |
| Memory Storage Capacity | 128 GB |
| Screen Size | 11 Inches |
| Display Resolution Maximum | 2360 x 1640 Pixels |

| Brand | Apple |
| Manufacturer | Apple, Apple Inc, One Apple Park Way, Cupertino, CA 95014, USA. or Apple India Private Limited No.24, 19th floor, Concorde Tower C, UB City, Vittal Mallya Road, Bangalore - 560 001 |
| Series | 11-inch iPad Air (M2, 2024) |
| Colour | Blue |
| Item Height | 26 Centimeters |
| Item Width | 19 Centimeters |
| Standing screen display size | 11 Inches |
| Resolution | 2360 x 1640 Pixels |
| Product Dimensions | 6 x 19 x 26 cm; 462 g |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | MUXE3HN/A |
| Processor Brand | Apple |
| Graphics Chipset Brand | Apple |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Connectivity Type | Cellular |
| Front Webcam Resolution | 12 MP |
| Operating System | iOS |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 28.93 Watt Hours |
| Number of Lithium Ion Cells | 2 |
| Included Components | 20W USB-C Power Adapter, USB-C Charge Cable, iPad Air |
| Manufacturer | Apple |
| Item Weight | 462 g |
Reviews
There are no reviews yet.