Subtotal: ₹34,990.00
Top picks this week. Up to 50% off the best selling products.
Showing 33–48 of 106 resultsSorted by latest
| Brand | Generic |
| Model | BXN6512 |
| Capacity | 6.5 Kilograms |
| Part Number | BXN6512 |
| Special Features | Full Lint Filter Indicator |
| Included Components | Power Cord |
| Brand | Godrej |
| Model | 52141601SD00360 |
| Capacity | 7 Kilograms |
| Annual Energy Consumption | 0.01 Kilowatts |
| Installation Type | Freestanding |
| Brand | Godrej |
| Model | 52141601SD00382 |
| Capacity | 7.5 Kilograms |
| Maximum Rotational Speed | 670 RPM |
| Part Number | 52141601SD00382 |
| Capacity | 8 Kilograms |
| Maximum Rotational Speed | 750 RPM |
| Installation Type | Freestanding |
| Part Number | Godrej & Boyce Mfg. Co. Ltd |
| Special Features | Auto Restart, Child Lock, Delay Start |
| Model | WNA2E4UCIN |
| Installation Type | Freestanding |
| Part Number | WNA2E4U |
| Special Features | Delay Start, Hygiene Care, Inbuilt Heater, LED Display, Wash & Dry |
| Brand | Bosch |
| Model | WGA1420TIN |
| Capacity | 9 Kilograms |
| Annual Energy Consumption | 2300 Kilowatt Hours |
| Maximum Rotational Speed | 1400 RPM |
| Noise Level | 54 Decibels |
| Category | Details |
| Model Name | 8.0Kg Fully Automatic Washing Machine Series 2 |
| Function Type | Front Load |
| Model Number | WAJ2826DIN |
| Capacity | 8 Kilograms |
| Colour | Silver |
| Brand | Bosch |
| Product Dimensions | 60D x 54.2W x 101.5H Centimeters |
| Special Feature | Full Touch Panel with Rotary Knob, |
| Brand | BOSCH |
| Model | WOE802D0IN |
| Capacity | 8 Kilograms |
| Part Number | 1.58898e+18 |
| Colour | Grey |
| Brand | Samsung |
| Model | WA80F08S2LTL |
| Capacity | 8 Kilograms |
| Annual Energy Consumption | 0.01 Kilowatt Hours |
| Maximum Rotational Speed | 700 RPM |
| Brand | Samsung |
| Model | WA80F10S2C |
| Capacity | 10 Kilograms |
| Maximum Rotational Speed | 700 RPM |
| Noise Level | 60 Decibels |
| Item Weight | 29.5 Kilograms |
| Included Components | 1 Washing Machine Unit, Hose Drain, Hose Inlet, Warranty Card, Installation Guide, User Manual, Clip Ring, Screw Fitting |
| Controller Type | Fully_ Automatic |
| Wattage | 50 Kilowatt Hours |
| Finish Type | Glass |
| Operation Mode | Fully Automatic |
| Specification | Details |
|---|---|
| Model | Samsung WW90FG4U04AS / WW90FG4U04ASTL |
| Type | Fully Automatic Front-Load Washing Machine |
| Capacity | 9.0 kg |
| Energy Rating | 5 Star |
| Spin Speed | 1400 RPM |
| Motor Type | Digital Inverter Motor |
| Drum Type | 2nd-Generation Diamond Drum |
| Wash Programs | Quick Wash (15 min), Cotton, Colours, E-Cotton, Hygiene Steam, Synthetics, Mixed Load, Bedding, Towels, Wool/Delicates, Rinse + Spin, Drum Clean |
| Steam Feature | Hygiene Steam for bacteria and allergen removal |
| Detergent System | StayClean Drawer |
| Additional Features | Child Lock, Delay End, Pre-Wash, Soak, Extra Rinse, Smart Check |
| Quick Wash Duration | 15 minutes |
| Drum Clean | Yes, with reminder |
| Dimensions (W×H×D) | 600 × 850 × 595 mm |
| Weight | 65 kg |
| Body Color | Navy |
| Warranty | 2 years on product, 20 years on motor |
| Country of Manufacture | Made in India |
| Model | HW120-DM14F9BKU1-1 |
| Part Number | HW120-DM14F9BKU1-1 |
| Special Features | 525 super drum, AI colour panel, AI one touch, Direct motion, Night wash |
| Brand | Whirlpool |
| Model | 360 BW PRO INV H10 |
| Energy Efficiency | 5 Star |
| Capacity | 9.5 Kilograms |
| Noise Level | 63 Decibels |
| Brand | Whirlpool |
| Model | ACE 8.5 TRB DRY PURPLE DAZZLE (5YR) |
| Capacity | 8.5 Kilograms |
| Noise Level Drying | 65 dB |
| Maximum Rotational Speed | 1400 RPM |