Subtotal: ₹8,300.00
Top picks this week. Up to 50% off the best selling products.
Showing 49–64 of 339 resultsSorted by latest
| Feature | Details |
| Brand | V-Guard |
| Model Name | AIRWIZ PLUS PREMIUM HIGH SPEED |
| Brand Color | Esteem Brown Matte |
| Number of Blades | 3 |
| Pack of | 1 |
| Feature | Details |
| Brand | V-Guard |
| Model Name | AIRWIZ PLUS PREMIUM HIGH SPEED |
| Brand Color | Esteem Brown Matte |
| Number of Blades | 3 |
| Pack of | 1 |
| Reversible Rotation | Yes |
| Brand | CG |
| Product Type | Ceiling Fan |
| Product Model | Hansair |
| Product Series | Budget Deco |
| Colour | Choco Brown |
| Irish Coffee | |
| Coral Gold | |
| Sweep | 1200 mm |
| Brand | CG |
| Colour | Graphite Grey |
| Electric fan design | Ceiling Fan |
| Power Source | Corded Electric |
| Style | Elegance Remote-Controlled Ceiling Fan |
| Brand | CG |
| Colour | Smoke Brown |
| Electric fan design | Ceiling Fan |
| Power Source | Corded Electric |
| Style | smoke brown |
| Specification | Value |
| Sweep | 1200 mm |
| Power Consumption | 52 W |
| Input Supply | 220–240 V AC, 50 Hz |
| Air Delivery | 220 CMM |
| Brand | CG |
| Colour | BAKER BROWN |
| Electric fan design | Ceiling Fan |
| Power Source | Corded Electric |
| Style | AeroSwift Ceiling Fan |
| Brand | atomberg |
| Colour | Dark Walnut |
| Electric fan design | Ceiling Fan |
| Power Source | Corded Electric |
| Style | Renesa Elite Smart |
| Product Dimensions | 60.1D x 23.6W x 23.1H Centimeters |
| Room Type | Bedroom |
| Special Feature | Smart Fan, BLDC Motor with Re |
| Brand | atomberg |
| Colour | Umber Brown |
| Electric fan design | Ceiling Fan |
| Power Source | Corded Electric |
| Style | Erica Nuvo |
| Product Dimensions | 57D x 28W x 20H Centimeters |
| Brand | atomberg |
| Colour | Gloss Brown |
| Electric fan design | Ceiling Fan |
| Power Source | Corded Electric |
| Style | Renesa Prime |
| Product Dimensions | 60D x 23W x 23H Centimeters |
| Room Type | Bedroom, Dining Room, Living Room, Office |
| Brand | NNEX |
| Colour | Cotton White |
| Electric fan design | Ceiling Fan |
| Power Source | Corded Electric |
| Style | modern |
| Model Name | Velora Prime |
| Geyser Type | Storage Water Geyser |
| Capacity | 10 Litre |
| Color | White Blue |
| Colour | White Blue |
| Wattage | 3000 Watts |
| Voltage | 240 Volts |
| Efficiency | High Efficiency |
| Style | Velora+ |
| Brand | Havells |
| Product Dimensions | 35.1W x 420H Centimeters |
| Special Feature | Digital Temperature Display |
| Colour | White Blue |
| Brand | Havells |
| Product Dimensions | 41.3W x 56H Centimeters |
| Special Feature | Auto off |
| Colour | White Chanpagne Gold |
| Wattage | 2000 Watts |
| Brand | V-Guard |
| Special Feature | Energy Efficient |
| Colour | Grey |
| Efficiency | High Efficiency |
| Mounting Type | Wall |