Subtotal: ₹8,100.00
Subtotal: ₹8,100.00
Top picks this week. Up to 50% off the best selling products.
Subtotal: ₹8,100.00
Showing 145–160 of 339 resultsSorted by latest
| Brand | Eureka Forbes |
|---|---|
| Special Feature | ZeroBend Technology, Cyclonic Filtration, Powerful Suction, Lightweight, Less Noise, Washable HEPA Filter, Motorized 3-in-1 Floor Brush, Auto Hair Detangler |
| Filter Type | Cyclonic Filter, Washable HEPA Filter, Foam Filter, Steel Mesh Filter |
| Included Components | Product, Accessory Kit, User Manual |
| Is It Cordless? | Yes |
| Wattage | 450 Watts |
| Runtime | 40 minutes |
| Charging Time | 4 Hours |
| Recommended Uses For Product | Dry Cleaning |
| Form Factor | Upright |
| Colour | Red and Dark Grey |
| Model Name | ZeroBend Z15 |
| Product Dimensions | 26L x 25.2W x 118H Centimeters |
| Noise Level | 82 dB |
| Battery Life | 40 Minutes |
| Manufacturer | People's Republic of China, Eureka Forbes |
| Number of Items | 1 |
| Controller Type | Push Button |
| Motor Horsepower | 1.5 Horsepower |
| Control Method | Touch |
| Style | ZeroBend Z15 (24 kPa) |
| Number of Speeds | 3 |
| Has Sealed Filtration | Yes |
| Manufacturer | People's Republic of China |
| Country of Origin | China |
| High-speed motor delivering unmatched performance. |
| Prolonged corrosion resistance fights against corrosion ensuring longer life. |
| Simple and elegant design. |
| Double-shielded ball bearing ensures smooth & durable rotation. |
| A superior corrosion-resistant coating that helps you keep your fan looking and working like new. |
| Worry-free purchase with a 2-year warranty. |
| Super enameled special-grade copper is used in the motor winding for consistent & durable performance. |
| Brand | V-GUARD |
|---|---|
| Colour | Choco Gold Wood |
| Electric fan design | Ceiling Fan |
| Style | Contemporary |
| Product Dimensions | 180.1D x 181.1W x 86.6H Centimeters |
| Room Type | Kitchen, Living Room, Home Office, Dining Room |
| Special Feature | Remote Controlled |
| Wattage | 35 Watts |
| Item Weight | 5 Kilograms |
| Included Components | This package contains 1 number each of fan motor, top canopy, bottom canopy, downrod Cover, Shackle set, safety rope, warranty card, downrod, Remote control, battery 2 number & Precisely balanced blades 3 numbers. |
| Manufacturer | V-Guard Industries Ltd |
| Country of Origin | India |
| Item model number | V-GUARD INSIGHT-G Choco Gold Wood 1.2 m |
| Model | 22LWINDZYP22HNPC |
| Brand | V-Guard |
| Capacity | 22 L |
| Number of Speeds | 3 |
| Features | |
| Additional Features | Air Delivery : 1100 m?/h Air Throw Distances : 7.6 m |
| Other Details | |
| Warranty | 1 Year on Product, 2-year warranty for motor and pump |
| Additional Information | |
| Manufacturing Year | 2023 |
| Brand | atomberg |
|---|---|
| Colour | Earth Brown |
| Electric fan design | Ceiling Fan |
| Power Source | Corded Electric |
| Style | Studio Smart |
| Product Dimensions | 61D x 24W x 21H Centimeters |
| Room Type | Bedroom, Smart Fan |
| Special Feature | Led,Remote |
| Recommended Uses For Product | Indoor |
| Wattage | 35 Watts |
| Finish Type | Glossy, Metallic |
| Number of Blades | 3 |
| Air Flow Capacity | 224 Cubic Metres per Minute |
| Collection Name | Home |
| Switch Type | remote |
| Item Weight | 4.3 Kilograms |
| Included Components | 1 Set of Blades, 1 Remote, Mounting Kit, 1 Motor, 2 Canopies, 1 Down Rod,Warranty Card |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specification Met | rated |
| Control Method | Remote |
| Light Type | LED |
| Blade Material | Aluminium |
| Manufacturer | Atomberg Technologies |
| Country of Origin | India |
| Item model number | Studio+ |
| Brand | atomberg |
| Colour | Earth Brown |
| Electric fan design | Ceiling Fan |
| Power Source | Corded Electric |
| Style | Renesa Smart+ |
| Product Dimensions | 58D x 20W x 15H Centimeters |
| Room Type | Office, Bedroom, Living Room, Dining Room |
| Special Feature | Remote Control |
| Recommended Uses For Product | Cooling |
| Wattage | 35 Watts |
| Brand | atomberg |
| Colour | Sand Grey |
| Electric fan design | Ceiling Fan |
| Power Source | Corded Electric |
| Style | Renesa+ |
| Product Dimensions | 59D x 25W x 23H Centimeters |
| Room Type | Office, Living Room, Bedroom, Dining Room |
| Special Feature | Remote |
| Recommended Uses For Product | Cooling |
| Wattage | 35 Watts |
| High inrush load handling |
| High load handling capacity with in the mentioned capacity |
| Single battery design |
| Brand | Crompton |
| Colour | Birken Effect |
| Electric fan design | Ceiling Fan |
| Power Source | Electricity |
| Style | Aura Prime (1 Star Rated ) |
| Product Dimensions | 54.6D x 37.1W x 22.6H Centimeters |
| Brand | V-Guard |
| Special Feature | Rust Proof |
| Colour | Ivory |
| Wattage | 3000 Watts |
| Style | Indoor Installation |
| Brand | Havells |
| Colour | Cool Blue |
| Electric fan design | Table Fan |
| Power Source | electric |
| Style | Pack of 1 |
| Room Type | Laundry Room, Kitchen, Living Room, Home Office |
| Special Feature | Remote |
| Recommended Uses For Product | Cooling |
| Wattage | 50 Watts |
| Finish Type | metal |
| Body Type | ABS |
| Capacity Storage Tank | 15L |
| Star Rating | 5 |
| Watt | 2kw |
| Installation Type | Vertical |
| Type | Storage |
| Anti-bacterial Function |
| ( RSC )U-turn Flow Technology |
| Indology 800 Heating Element |
| Glass-lined Tank |
| 8 Bar |
| Superior Insulation |
| Storage Useful for Bathroom, can store heated water |
| 15 L Greater the Capacity, more the users can be served for bath/wash |
| 8 Bars Rated Working Pressure |
| Over-heat Proof, Over-pressure Proof |
| Water Proof IPX4 |
Subtotal: ₹8,100.00